Hüpnoteraapia

Mis on hüpnoteraapia?

 

Hüpnoteraapia on teraapia, mis kasutab hüpnoosi või, nagu mõned seda nimetavad, enesesisendust. Lihtsustatuna öeldes peavad kliendid, kes soovivad oma elu muuta, kõigepealt muutma oma uskumusi, mõtteid, harjumusi või emotsioone ja need kõik on kinni alateadvuses. Hüpnoteraapia kasutamise suureks eeliseks on, et see annab ligipääsu alateadvusele, mis tähendab, et hüpnoteraapia on parem, lihtsam ja paremini toimiv viis soovitud muudatuste tegemiseks.

 

Kujutage ette, kui suudaksite need muudatused sisse viia vaid oma enda mõtte jõul ilma mingisuguste ravimite kasutamiseta.

 

Mis on hüpnoos?

Hüpnoos on täiesti loomulik olek, kus klient on nii kehaliselt kui vaimselt lõdvestunud. Selles lõdvestunud olekus on inimesed pühendunud enamasti ühele asjale, mis võtab kogu nende tähelepanu kuni sinnamaani, et nad ei pruugi isegi olla teadlikud nende ümber toimuvast.

 

Teaduslikud uuringud on näidanud, et selles lõdvestunud olekus töötab aju alfasagedusel ja seda mitu korda päevas – näiteks siis kui me unistame või kui hakkame ärkama või uinuma.

 

Hüpnoos on täiesti loomulik olek, selles ei ole midagi uut.

 

Klient omab hüpnoosis olles täielikku kontrolli asjade käigu üle. Terapeut lihtsalt juhib teda, kuid kõik sõltub sellest, kas klient soovib hüpnoosi minna või mitte. Klient omab hüpnoosis olles täielikku kontrolli asjade käigu üle, nad ei tegutse öeldu järgi kui nad seda ise ei soovi.

 

Hüpnoteraapia pole viimase aja leiutis, selle abil on inimesi aidatud sadu aastaid. Kuid sellest aru saamine levib ja see teraapia viis on hakanud üha enam populaarsust koguma.

 

Igal heal terapeudil on kasutada erinevaid tehnikaid, mida kombineerides saab luua kliendi jaoks sobiva teraapia.  Peamised hüpnoteraapilised tehnikad, mida mina kasutan on:

  • sugestiooniteraapia,
  • regressiooniteraapia,
  • tunnetuslik käitumisteraapia,

 

Vajadusel õpetan ma kliendile ka kuidas kasutada emotsionaalse vabaduse teraapiat (EFT) ja silmaliikumise teraapiat (EMT). Kuigi need ei sisalda hüpnoosi, võimaldavad need kliendil oma teraapiat jätkata.

 

Keel: Kõik seansid toimuvad inglise keeles.

 

Hüpnoteraapiaseansi broneerimiseks helistage +372 53038068 või saatke e-kiri aadressil info@hypnoterapeut.ee – palun ainult inglise keeles.