Homöopaatia tänapäeval

Homöopaatia on viimastel aastakümnetel kiiresti populaarsust võitnud. Mitmetes riikides on homöopaatia haiglad, kus ravikulud katab vastava maa haigekassa. Näiteks Inglismaal on 5 homöopaatia haiglat, nendest kõige tuntum on Kuninglik Londoni Homöopaatia Haigla, mis asutati juba 1849. a. Ka Inglismaa kuninglik perekond kasutab homöopaatilisi aineid.

 

Eriti kiiresti on homöopaatia arenenud Aasia maades. Indias on homöopaatia ametlikult tunnustatud, samuti toetatakse homöopaatiaalaseid uuringuid. Indias on ka kõige rohkem homöopaatia haiglaid, lisaks 40 homöopaatiaalast õppeasutust ja üle 300 000 praktiseeriva homöopaadi. Homöopaatiat saab õppida pea igas riigis, kus homöopaatia praktiseerimine on riiklikult aktsepteeritud. Näiteks on Soomes kolm õppeasutust, kus see võimalik on.

 

Homöopaatiaalase seadusandluse väljatöötamist Euroopa Liidus koordineerib ECCH (European Council of Classical Homeopathy) Klassikalise Homöopaatia Euroopa Nõukogu, mille eesmärgiks on tagada patsientidele kvaliteetne homöopaatiline ravi. Selleks on hakatud üle vaatama homöopaatiaalaseid õppeprogramme ning ühtlustama homöopaatide registrisse kandmise nõudeid. Novembris, 2007 asutati ICH (International Council of Homeopathy), mis taotleb WHO (World Health Organization) – Maailma Terviseorganisatsiooni mitteametliku liikme staatust.

 

* Homöopaatiat praktiseeritakse 40 Euroopa riigis

* Pea neljandik kõikidest EL kodanikest kasutab homöopaatilisi preparaate

* Homöopaatilist ravi kompenseerivad Suurbritannia, Brasiilia, Tšiili, India, Mehhiko, Pakistani riiklikud tervishoiusüsteemid

* 80% Inglismaa perearstidest tunnistavad alternatiivset meditsiini ning on valmis oma patsientidele seda ka soovitama

* Homöopaatiat kasutatakse laialdaselt veterinaarias – põhiliselt lemmikloomade ravis aga ka karjakasvatuses, eriti mahepõllumajanduses. Näiteks 14% Rootsi piimakarja kasvatajatest kasutab oma loomade raviks homöopaatiat

Fakte homöopaatiast (www.homeopathy-ecch.eu)