Homöopaatia Taimedele

Me ju kõik teame, et kui ikka viinamarjadel leitakse 15 erinevat sorti pestitsiide, ja me neid viinamarju (või lehtsalatit või tomateid või kapsaid või õunu jne. ) sööme ise ja veel eriti lastele anname, siis kannatab meie ja meie laste tervis.

 

Üheks väljapääsuks on homöopaatia kasutamine, vähemalt oma koduaias. Mahepõllumajanduses (ja ka koduaedades) kasutatakse maailmas kahjurtõrjeks, taimehaiguste raviks ja taime vastupanuvõime tõstmiseks homöopaatiat juba aastakümneid. Homöopaatia tugevdab taime. Haigused ja kahjurid ründavad aga eekõige nõrku taimi. Ja homöopaatia ei tekita resistentsust, mis on praeguseks kujunenud suureks probleemiks.

 

Ma ise hakkasin homöopaatiat taimedel kasutama kui mu hibiskus lehed longu lasi. Lehed olid rohelised aga tuhmid. Kastsin korralikult, paigutasin taime ümber aga midagi ei aidanud. Vaatsin taime ja mõtlesin, et see on ju taime kollaps. Inimeste raviks mõeldud repertooriumit lugedes arvasin, et võiks proovida Carbo vegetabilist. Praktiliselt paari tunniga hakkasid lehed tõusma ja järgmiseks päevaks oli puu taas sama kaunis kui ma ta aastaid tagasi olin ostnud. Ja sel kevadel õitses ta nagu ei eales varem.

Siis hakkasin katsetama ka sõstrapõõsaste, tomatite ja dekoratiivtaimede peal ja suure eduga. Ka taime ümberistutamisel kasutan alati homöopaatiat – näit. kasutan Arnicat – pritsin lehtedele aga taime tagasilõikamisel kasutan Arnicat juurte kastmisel. Ka olen oma toataimi mädanikust homöopaatiaga välja ravinud ja tomatitel aidanud kiiremini küpseda.

 

Homöopaatia Taimedele tutvustamiseks korraldan loenguid. Info loengute kohta leiate „Kursused“ alt.

Ka tulen kohale, kui on vähemalt 20 osalejat.