Elin Langron

Minu elu jaguneb kahte põhilisse perioodi – enne ja pärast homöopaatiat.

 

Inglise-saksa keele filoloogi taust võimaldas mul 90ndate aastate alguses, kui kõik olid orienteeritud ärile, võtta äri/finants kursuseid erinevates USA ülikoolides. 1994. a. sain MBA-kraadi Hollandi Nijenrode ülikoolist. Esialgu töötasin Hansa Investeeringutes aktsiaanalüütikuna, siis kirjutasin Autraalia kirjastuse Baird Publishing tellimusel raamatu maailma kiirpraamiturust (mu magistritöö üks osa), 3 aastat tegin OECD-le kaubandusprojekte, töötasin ekspordi -ja arendusjuhina kangafimas ja viimased aastad enne praksise avamist personalijuhina logistikafirmas.

 

Kõik see oli huvitav ja tasuv aga kogu aeg tundsin oma eluga rahulolematust. Vabal ajal lugesin ikka alternatiivteraapiate alast kirjandust, tegelesin Tai Chi-ga, mediteerisin ja ühel hetkel teadsin, et pean oma elu muutma. Homöopaatiasse jõudsin üsna käänulisi teid pidi ja ikka tänu omaenda terviseprobleemidele. Homöopaadiks õppimine oli küll kardinaalne suunamuutus aga mitte uisa-päisa otsus.

 

Alates 80ndate aastate algusest pole ma kasutanud tavaravimeid. Tol aja aitas mind kroonilisest neeruvaagna põletikust  (ja hiljem ka ükskõik millisest terviseprobleemist) paraneda nõelravi. Kui mul 90ndate aastate alguses tekkisid sõrmedes artriidinähud ja kuna mu nõelraviarst oli vahepeal Eestist ära kolinud, läksin siiski ühe kesklinna perearsti juurde. T a tegi anlüüsid ja teatas, et nüüd pean hakkama võtma reumatoid-artriidi ravimeid ja elu lõpuni. Sellega ma kindlasti nõus ei olnud ja otsustasin proovida homöopaatiat, millest ma tol ajal just palju ei teadnud. Vaatasin neid kahte tera ja mõtlesin, et kuidas see võimalik on. Aga siiski proovisin. Esialgu tekkis sümptomite ägenemine ja nädala lõpuks olid kõik artriidinähud kadunud. Ja siiani ei ole liigestega mingeid probleeme olnud. See oli imeline tervenemine. Tellisin hulgaliselt käsiraamatuid, lugesin, õppisin ja proovisin enda, oma lähedaste ja lemmikloomade peal homöopaatilist ravi suure eduga ja lõpuks 2003. a. otsustasin minna homöopaatiat õppima Inglismaale, Briti Homöopaatia Instituuti ja diplomi DIHom(Pract.) sain 2007. a. ja siis avasin ka juba omaenda praksise.

 

Professionaalse homöopaadina täiendan end kogu aeg nii homöopaatia-alaselt kui ka teistes alternatiivteraapiates, mida kasutan kombineerituna homöopaatiaga (näit. magnetteraapia, näoanalüüs, Buteiko hingamisteraapia) või lihtsalt eneseargengu eesmärkidel (reiki, massaz, kinesioloogia). Ma ei hakka siin nimetama neid arvukaid seminare(läbiviijad maailmakuulsad homöopaadid näit. Dr Luc de Schepper (USA), Grant Bentley (Autraalia) jne.) ja konverentse, milles aastate vältel osaletud.

  • Dilpoma of the Institute of Homeopathy, (2006) The British Insitute of Homeopathy
  • Diploma of the Institute of Homeopathy Practitioner Level (2007), The British Institute of Homeopathy
  • Homeopathy in Practice (2007), Advanced Case Taking & Repertorisation, BIH, UK
  • Certificate , Homeopathic Facial Analysis (2011), Victorian College of Classical Homeopathy, Australia
  • Diploma of Buteyko Breathing Therapy (2009), the Buteyko Clinic of Moscow and the Buteyko Clinic of Europe (Ireland)
  • Certificate, Magnet Therapy Practitioners Training Course (2014), Shiatsu International, UK
  • ACS Distance Education, Natural Animal Health Care, 2015, UK