Bowen teraapia väikeloomadele

Bowen Teraapia

 

Bowen teraapia on väga õrn:

 • lihaste,
 • liigeste,
 • kõõluste,
 • sidekoe,
 • siseelundite ja
 • närvide

pindmine manipulatsioon läbi fastsia (sidekoe võrgustiku).

 

Bowen teraapia arendas välja austraallane Tom Bowen (1916-1982). Ta leidis, et kui ta vabastas fastsiat manipuleerides keha pingetest, siis käivitus keha isetervenemisvõime. Bowen teraapias kasutatakse väga õrnu, enamjaolt pinnapealseid rullivaid võtteid. Võtete vahel on väikesed pausid, mis võimaldavad impulssidel ajju jõuda ja vastavad korrektuurid teha – see on nagu keha taaskäivitus. Bowen teraapiat kasutatakse väga erinevate probleemide puhul – valud, lihaspinged, traumad, seedesüsteemi häired, liikumisprobleemid, neurodegeneratiivsed haigused, aga ka emotsionaalsed probleemid (näit. hirmud). Parandab lümfi tööd ja toetab operatsioonijärgset taastumist. Tegelikult ei ole tähtis, milliste haiguste korral Bowenist abi saab, sest nagu ka teiste alternatiivteraapiate korral ei ravita mitte haigust, vaid tervendatakse keha kui tervikut.

 

Kuna teraapia kuulsus kasvas ja abivajajate arv kasvas kiiresti, avas Bowen oma vastuvõtu, kus ta päevas võttis vastu üle 60 patsiendi, tihti töötades kuni varajaste hommikutundideni välja. 1975 a korraldas Victoria osariigi valitsus ametliku avaliku uuringu Bowen tehnika tõhususest. Raport tuvastas, et Boweni juures ravil käis ca 13 000 klienti aastas ja teraapia edukus väga erinevate haiguste /probleemide ravis oli 80%.

 

Bowen loomadele

1990. aastal hakati proovima Bowen teraapiat hobustel. Teadvustati, et hobused nagu ka inimesed võivad kannatada nii emotsionaalse kui ka füüsilise stressi käes – eriti võidusõiduhobused ja muidugi ka tööhobused. Stressijärgsed probleemid võivad olla lihaste/kõõluste traumad, ülekoormus ja sellest tulenevad põletikud, paistetused, valud, skeletiprobleemid, aga ka emotsionaalsel/mentaalsel tasandil erinevad hirmud.

 

Seejärel hakati kasutama Bowen teraapiat ka teiste loomade peal.

 

Bowen teraapiast saavad loomad abi kui neil on:

 • liikumisprobleemid (artriit, trauma, lihaste-ja luude põletikud)
 • seedeprobleemid (kõhukinnisus, koolika, söögiisu langus)
 • neeru/põieprobleemid
 • hingamisprobleemid
 • emotsionaalsed probleemid (näit stress, hirmud, argus, agressiivsus)
 • neuroloogilsed probleemid (näit. degeneratiinve müelopaatia)

 

Bowen teraapia parandab vereringet, lümfitööd ja immuunsüsteemi. Aitab kiiremini taastuda operatsioonidest.

 

Iga konsultatsiooni alguses hindan looma seisundit – vaatluse (liikumine, saba asend, kompensatsiooniasendid, karvastik jne) ja kompamise teel. Samuti teen video, et hiljem oleks, millega võrrelda.

 

Alguses on soovitav teha 3 seanssi nädalase vahega. Nagu ka inimeste puhul, tehakse ka loomade puhul liigutuste või teatud liigutuste jada järel 2 min. pause. See võimaldab looma ajul infot töödelda .

 

Seanss kestab 30-45 min.

 

Seansi tasu : 60.- eurot.

 

Aega saab broneerida telefoni teel

 

Aadress: Muskaadi 1-2, Saue

 
Bowen teraapia on ülimalt efektiivne ka inimestele. Rohkem infot.